Dezbateri

Discuţii, probleme, soluţii

Propuneri, idei, probleme

Admin
    Admin

Data de inscriere : 27/04/2010

Propuneri, idei, probleme Empty Propuneri, idei, probleme

Mesaj  Admin la data de 28.04.10 3:20

Va rog sa postati aici idei, propuneri pt o organizare cat mai buna a forumului.

PS. Deocamdata lucrurile propuse provizoriu de mine, dupa ce am citit ce-ati scris, sunt asa:

- nu cred ca e o nevoie imperioasa de prezentari, dar daca vreti musai punem
    - am creat cateva sectiuni (cred) utile: Resurse (linkuri interesante pe care le gasiti pe subiect si care merita postate intru luarea aminte permanenta), si bine-nteles Fun.

Plus aceasta arie, de larga respiratie satanica, cu propuneri de organizare a topicurilor.

Deci lasati toate ideile/propunerile/trasnaile/etc. sa vina la mine - si postati aici. Smile
    Multam.
    Crusoe

Propuneri, idei, probleme Empty Re: Propuneri, idei, probleme

Mesaj  Crusoe la data de 28.04.10 4:55

Salut Mirage,

Am uitat să precizez - aş propune ca forumul ăsta să cuprindă mult mai multe aspecte decât cele legate strict de religia în şcoli. Smile

Dacă mă gândesc bine, ORICE are legătură cu coerciţia morală creştină la care suntem supuşi de peste tot, are implicit legătură şi cu copiii, în şcoală.
    Mirage

Propuneri, idei, probleme Empty te criticai :D

Mesaj  Mirage la data de 28.04.10 5:38

Crusoe a scris:Salut Mirage,

Am uitat să precizez - aş propune ca forumul ăsta să cuprindă mult mai multe aspecte decât cele legate strict de religia în şcoli. Smile

Dacă mă gândesc bine, ORICE are legătură cu coerciţia morală creştină la care suntem supuşi de peste tot, are implicit legătură şi cu copiii, în şcoală.

bine, bine.. dar s-o stim si noi! Smile
    chestia e cum delimitam.. sa nu ne-ncurcam? fac eu planul la cealalta (nu inainte de a-si da si restul acceptul in legatura cu obiectivele, structura discutiei si metodele de lucru).. pot deschide un forum nou, infratit cu asta, ca aici se cam amesteca.
    Admin
    Admin

Mesaj  Admin la data de 28.04.10 5:46

ORICE propunere e binevenită, numai propuneţi, fraţilor. De asta am făcut secţiunea dedicată.

Peace Wink
    Mirage

Mesaj  Mirage la data de 28.04.10 6:05

Admin a scris:ORICE propunere e binevenită, numai propuneţi, fraţilor. De asta am făcut secţiunea dedicată.

Peace Wink

maine dimineata dup jogging, cu mintea oxigenta.. acuma ma duc la somn ca n-am mai dormit de mult pe saturate.
    si eu chiar am un necesar peste medie. asa-s oamenii diferiti si cu deficiente la baterii.. unii Smile)
    Admin
    Admin

Mesaj  Admin la data de 28.04.10 22:32

Am făcut nişte modificări pe fugă, dacă e toată lumea de acord, mergemmai departe şi cu restul de probleme. Smile
    Admin
    Admin

Mesaj  Admin la data de 29.04.10 1:21

...
    Ok.

Propunerea mea privind organizarea forumului s-a concretizat deocamdată în următoarele forumuri (secţiuni mari):

ORGANIZARE
    - probleme legate strict de organizarea forumului, unde vom pune lucruri strict organizatorice.

RELIGIE
    cu subforumurile
    RELIGIA ÎN ŞCOLILE DE STAT
    - legislaţie, dezbateri, iniţiative, soluţii
    şi
    GENERALITĂŢI
    - discuţii despre paradigme, fundamente religioase şi altele, eseistic sau mai riguros

RESURSE
    - linkuri importante şi serioase, de avut în vedere; de asemeni, locul unde putem pune ataşamente (cărţi, studii etc.)

FUN & STUFF
    - funny stuff.

.........

Dacă e ok, hai să discutăm aici DOAR probleme de organizare a forumului - şi să folosim topicul
    "PROBLEME, INIŢIATIVE, SOLUŢII", deschis de şobolanu' ăla de Crusoe şi modificat de mine
    pt fondul detaliat şi practic al problemelor. Smile

Dacă sunt alte probleme de organizare, hai deci să postăm aici.
    Restul ar fi mai ok pe forumul dedicat. Smile

PS. Nu am anunţat pe nimeni de structura sau logica discuţiilor, pt că fac şi eu asta din mers, cu ajutorul vostru.

PS 2. da, sunt şi eu împotriva religiei în şcoală, sub forma ei actuală de îndoctrinare. Smile
    Mirage

Mesaj  Mirage la data de 29.04.10 3:28

Admin a scris:...
    Ok.

Propunerea mea privind organizarea forumului s-a concretizat deocamdată în următoarele forumuri (secţiuni mari):

ORGANIZARE
    - probleme legate strict de organizarea forumului, unde vom pune lucruri strict organizatorice.

RELIGIE
    cu subforumurile
    RELIGIA ÎN ŞCOLILE DE STAT
    - legislaţie, dezbateri, iniţiative, soluţii
    şi
    GENERALITĂŢI
    - discuţii despre paradigme, fundamente religioase şi altele, eseistic sau mai riguros

RESURSE
    - linkuri importante şi serioase, de avut în vedere; de asemeni, locul unde putem pune ataşamente (cărţi, studii etc.)

FUN & STUFF
    - funny stuff.

.........

Dacă e ok, hai să discutăm aici DOAR probleme de organizare a forumului - şi să folosim topicul
    "PROBLEME, INIŢIATIVE, SOLUŢII", deschis de şobolanu' ăla de Crusoe şi modificat de mine
    pt fondul detaliat şi practic al problemelor. Smile

Dacă sunt alte probleme de organizare, hai deci să postăm aici.
    Restul ar fi mai ok pe forumul dedicat. Smile

PS. Nu am anunţat pe nimeni de structura sau logica discuţiilor, pt că fac şi eu asta din mers, cu ajutorul vostru.

PS 2. da, sunt şi eu împotriva religiei în şcoală, sub forma ei actuală de îndoctrinare. Smile

okay, s-a concretizat un schelet. daca mai apare pe parcurs necesitatea unor modificari in structura actuala a forumului ar fi bine sa se anunte cel putin inainte de a se trece la fapte.

'mneata cine-mi esti, daca nu Crusoe? eu asa traiam cu impresia.. ca parca el zicea ca se ocupa de forum.

.. cocosila parca zicea ca vine si el.. da' n-am vazut nici urma galinacee pe-aci
    tu esti, bre?
    Propuneri, idei, probleme 3149

nu mai pricep nimic.. esti sigur ca Admin si Crusoe nu-s unul si-acelasi ca-n chestia aia cu Sf. Treime? Propuneri, idei, probleme 385414 cum nu m-am gandit mai devreme? Laughing
    Crusoe

Mesaj  Crusoe la data de 29.04.10 5:46

Deocamdata doar Sfanta Doime, dar mai lucrez la personalitatea multipla.
    Sau il banez/excomunic pe Admin si raman monodivin.
    Si-asa isi cam face de cap prin tot forumul. Mai ales cand bea Razz

PS. Am facut o subarie de OPINII, in sectiunea RELIGIA IN SCOALA.
    Propun sa ne adunam niste texte cu statementuri personale, eventual cele scrise pe hotnews, care sa rezume (dezvolte) parerea personala pe subiect. Smile

Fiecare, in masura timpului (si cine vrea), sa ne facem un topic personal acolo, unde fiecare isi poate aduna intr-un singur loc propriile pozitii, cu texte/argumente pro sau contra.
    cristi

Mesaj  cristi la data de 29.04.10 6:00

Mirage a scris:
    .. cocosila parca zicea ca vine si el.. da' n-am vazut nici urma galinacee pe-aci
    tu esti, bre?
    lol
    Mirage

Mesaj  Mirage la data de 29.04.10 13:48

Crusoe a scris:Deocamdata doar Sfanta Doime, dar mai lucrez la personalitatea multipla.

PS. Am facut o subarie de OPINII, in sectiunea RELIGIA IN SCOALA.
    Propun sa ne adunam niste texte cu statementuri personale, eventual cele scrise pe hotnews, care sa rezume (dezvolte) parerea personala pe subiect. Smile

Fiecare, in masura timpului (si cine vrea), sa ne facem un topic personal acolo, unde fiecare isi poate aduna intr-un singur loc propriile pozitii, cu texte/argumente pro sau contra.

nu vrei sa ne pui si pe noi (nucleul de baza: cristi, gabriela, eu) la dreapta ta urcandu-ne la rang de moderatori, demiurgule, tiran atotputernic ce esti? Razz

Ultima editare efectuata de catre Mirage in 29.04.10 13:56, editata de 1 ori
    Mirage

Mesaj  Mirage la data de 29.04.10 13:52

Crusoe a scris:Deocamdata doar Sfanta Doime, dar mai lucrez la personalitatea multipla.

ei las ca oi mai fi si-altcineva in viata reala, dar inca nu ni te-ai revelat noua virtualilor, sub forma asta de agregare Wink
    lasa-l pe admin sa-si faca treaba lui de creator si spune-i sa nu mai bea la servici! Very Happy
    Admin
    Admin

Mesaj  Admin la data de 30.04.10 1:27

...

Nu cred ca deocamdata, la cati postam pe forum, are sens o echipa de moderare. Doar daca ne-am modera intre noi (cei 4-5 care postam), atunci cand ne plictisim ...

Cat despre Crusoe asta, il mai suport un pic, dupa care daca nu-si demonstreaza odata teza aia stupida, il asteapta Propuneri, idei, probleme 519809

...

Am impartit RESURSE in Documentatie si Linkuri diverse.
    Va invit sa postati si pe OPINIA MEA, cand aveti timp. Smile
    E important ca oamenii (care pot ajunge aici) sa poata vedea statementurile noastre clar si sa inteleaga pt ce luptam, si poate, in timp, ni se alatura.

Simultan incerc cand pot si eu sa sondez alte situri/forumuri/initiative de profil.

-
    Mirage

Propuneri, idei, probleme Empty PM

Mesaj  Mirage la data de 05.05.10 19:53

cum functioneaza PM-urile astea oare? apar ca trimise doar in momentul in care adresantul le deschide?
    in orice caz, cei interesati de a actiona in demersul nostru prin intermediului Asociatiei Umaniste Romane si al Partidului Verde sunt rugati sa-mi trimita un PM cu adresele lor de e-mail.
    Crusoe

Mesaj  Crusoe la data de 05.05.10 22:02

Din cate am vazut, fct normal, nu stiu cum apar, inca.
    Ai pm. Smile
    Mirage

Mesaj  Mirage la data de 05.05.10 23:47

Crusoe a scris:Din cate am vazut, fct normal, nu stiu cum apar, inca.
    Ai pm. Smile

am.. da, citit si raspuns deja. Adrian a raspuns si el.. nu e disponibil din pacate. Restul sunt in curs de trimitere..
    inca o data, putem discuta mai pe larg ceva mai pe seara: cca 21:00 - 23:00, ora RO.
    eu sunt cred si mai tarziu disponibila.. in RO, la Crusoe (presupun), o sa fie cam tarziu poate Smile

Continut sponsorizat

Mesaj  Continut sponsorizat

Acum este: 20.10.19 4:31