Dezbateri

Discuţii, probleme, soluţii

Membri (scurtă prezentare, opţională)

Admin
    Admin

Data de inscriere : 27/04/2010

Membri (scurtă prezentare, opţională) Empty Membri (scurtă prezentare, opţională)

Mesaj  Admin la data de 28.04.10 5:54

...
    Sau facultativă.

La propunerea lui Mirage, încep eu:
    Ciprian, alias Crusoe/Admin, 33, licenţiat filozofie, fost profesor timp de 7 ani, actualmente foarte departe de domeniul ăsta.
    Extrem de interesat, printre altele, de pshilogia/patologia umană şi rolul religiei în ea.

Bine aţi venit. Wink

Ultima editare efectuata de catre Admin in 30.04.10 2:14, editata de 2 ori
    Adrian

Membri (scurtă prezentare, opţională) Empty Prezentare

Mesaj  Adrian la data de 28.04.10 6:05

Salut

Adrian, 2..2 cred, cam tarziu Very Happy... la putin timp de a deveni inginer in calculatoare, ceva mai mult pana la master, si mai mult pana la doctorat si post-doc Smile
    Pasiuni: calculatoarele Smile, cititul si sportul. Mi-ar mai face placere muzica dar n-am nici cea mai mica inclinatie asa ca nu o trec aici

Am avut placerea(?) de a studia religie 12 ani si curiozitatea de a citi Noul Testament si o mare parte din cel vechi... destul cat in ziua de astazi sa nu mai practic nicio religie si sa ma interesez de zen, dar despre asta mai multe pe parcurs Smile

Si cred ca ajunge...
    Mirage

Membri (scurtă prezentare, opţională) Empty Profil

Mesaj  Mirage la data de 28.04.10 16:36

Daniela, 32, Licentiat in Stiinta Mediului (Univ. din Bucuresti) si Diplom Geoökologe (Uni Karlsruhe - actualmente KIT - Karlsruhe Institut of Technology).

am propus sa initiem dezbaterea asta nu pentru ca m-as pricepe prea mult in domeniu si nici pentru ca sunt afectata direct, ci pentru ca eu consider vitala o societate sanatoasa si deschisa, pentru bunul mers al lucrurilor in toate domeniile, inclusiv in ce priveste problemele legate de mediul inconjurator.
    nu sustin inlocuirea religiei cu o disciplina pe care o consider eu mai utila, ci cred ca optimul e dat de un plan de invatamant in conditiile caruia copiii sa inteleaga si sa fie capabili mai tarziu sa faca fata tuturor cerintelor unei societati echilibrate si deschise la nou, la perfectionare si implicit la evolutie.
    Punctul meu forte in cadrul acestui proiect este capacitatea de analiza complexa, interdisciplinara, dobandita prin studiul unei stiinte interdisciplinare si prin activitatea profesionala actuala.

Ultima editare efectuata de catre Mirage in 31.05.10 4:20, editata de 2 ori
    Gabriela

Membri (scurtă prezentare, opţională) Empty Re: Membri (scurtă prezentare, opţională)

Mesaj  Gabriela la data de 29.04.10 0:44

Gabriela,38ani, licentiata in Marketing ( ASE Buc), 9 ani experienta in domeniu. Am locuit pentru perioade mai scurte sau mai lungi de timp si am experimentat culturi si mentalitati in Croatia,Polonia,Elvetia iar acum locuiesc de 1,5 ani in Germania(Bayern).Am cochetat un an cu invatamantul primar inainte de a fi admisa la facultate.Am o fetita de patru ani romano-catolica cu dubla cetatenie romana si elvetiana care merge la o gradinita privat-publica.Suficient,cred,pentru initiativa noastra.
    nebula
    nebula

Data de inscriere : 18/05/2010
    Varsta : 24

Membri (scurtă prezentare, opţională) Empty Re: Membri (scurtă prezentare, opţională)

Mesaj  nebula la data de 18.05.10 21:51

Salutări
    Bogdan - 15 ani, 8 clase terminate (momentan, îmediat 9). Am fost de două ori în Scoţia, unde, vreau să mă mut după terminarea studiului.
    Place fizica, astronomia, şahul...
    Urăsc maşinile, ţăranii
    Am ureche muzicală ( Razz ), cânt la chitară ca şi cum aş avea o a treia mână.

Plăcerea e de partea mea.
    Admin
    Admin

Mesaj  Admin la data de 18.05.10 22:49

Bine-ai venit, Bogdane. Smile

Te asteptam si cu parerea ta despre Religia in scoli, asa cum este ea predata acum.
    Eventual sa ne povestesti cum e la voi la liceu sau cum a fost in gimnaziu, din ce-ai experimentat tu sau altii.

Continut sponsorizat

Mesaj  Continut sponsorizat

Acum este: 20.10.19 4:32